Sukienki w stylu boho

redakcja | 10.01.2022 15:14

Niemalże każdego lata styl boho zawsze wraca na salony. Zimą, gdy nosimy głównie swetry, grube bluzy i ciężką odzież wierzchnią, jakoś tak o nim zapominamy, by powrócić do niego wraz z nadejściem pierwszych cieplejszych i słonecznych dni. Właśnie wtedy kierujemy swój wzrok na sukienki na lato boho. Tak samo jak kochamy je my, tak kochają je projektanci, którzy proponują nam je zawsze w różnorodnych wariantach. Styl boho to absolutny must have na każdy wakacyjny sezon. Wygląda na to, że jeszcze przez długie lata będzie nam on towarzyszyć podczas wakacyjnych szaleństw, bo póki co nie zapowiada się na to, aby miał on zniknąć z mody letniej.

Kobieta w sukience boho, ilustracja
Kobieta w sukience boho, ilustracja | autor zdjęcia marymandarinka

Białe sneakersy damskie Alanna
Białe sneakersy damskie Alanna

Sukienki na lato boho są opcją i uniwersalną, i bardzo atrakcyjną. Charakteryzują się niezwykłym i bardzo pociągającym designem, który sprawia, że każda kreacja z automatu staje się uosobieniem lekkości i swobody. Takie suknie na pewno przyciągają uwagę. Każdy chętnie zawiesi na nich oko i doceni ich specyficzne wykonanie. Suknie tego rodzaju dzielimy na kilka podstawowych modeli ubrań. Różnią się one zarówno materiałem czy kolorem bądź wzorem, jak i samą długością.

Celując w te najmodniejsze propozycje, koniecznie powinnyśmy postawić na suknie maxi. Ich materiały nie powinny być jednak gładkie. Mogą być natomiast ozdobione dużymi kwiecistymi wzorami albo pewnymi orientalnymi motywami, tak typowymi dla stylu boho. Zwróćmy też pewną uwagę na materiał. Sukienki na lato boho tworzone są ze specyficznych odmian tkanin. Raczej nie powstają ze zwykłej bawełny czy dzianiny, ponieważ lekkości nadają im głównie hafty i koronki. Kolor też ma znaczenie. Powinien być on dość neutralny, zbliżony do barw ziemistych i naturalnych. Niekoniecznie musi być jednak ciemny. Oczywiście w stylu boho występują różne odmiany szarości czy brązów, ale to biel jest prawdziwym królem i to właśnie na nią powinnyśmy postawić.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu