Nie dodawaj sobie niepotrzebnie lat poprzez źle dobraną fryzurę. To przeczy logice

Fryzury postarzające, które optycznie dodają lat

redakcja | 10.01.2022 15:07

Przedstawiamy poniżej porady, jakich stylizacji włosów powinny unikać kobiety starsze i też te młodsze, które nie chcą postarzać się błędnie dobraną fryzurą. Nie jest tajemnicą, że odpowiednio dobrana fryzura odmładza, a źle dobrana fryzura do sytuacji postarza. Zobacz naszą listę postarzających fryzur i ich unikaj, aby nie dodawać sobie dodatkowych lat. Pamiętaj, że jedna fryzura może dodawać lat kobiecie starszej, a kobietę młodą zupełnie odwrotnie jeszcze odmładzać.

Kobieta z fryzurą kok
Kobieta z fryzurą kok | depositphotos.com | @ Voyagerix

Lista fryzur postarzających dodająca lat

Poniżej znajdziesz klasyki fryzur, które postarzają. Nie chcesz wyglądać staro? Unikaj tych stylizacji fryzur jak ognia.

Fryzury tapirowane, szczególnie te, które pompują nasze włosy jak piłkę lekarską. Włosy takie kojarzą się z serialami z lat 80. oraz 90, na pewno fryzury te nie kojarzą się z młodością. 

Fryzury mocno lakierowane, takie, które usztywniają nasze włosy. Kojarzą się ze sztucznością, odbierają nam młodzieńczy luz. Chcesz wyglądać zawsze młodo? Zrezygnuj z mocnego usztywniania fryzury.

Francuski kok postarza, bo kojarzy się ze spotkaniami służbowymi oraz eleganckimi spotkaniami. Francuski kok można rozpatrywać pozytywnie w kategorii fryzur, które dodają powagi, bo jest przesadnie elegancko ułożony. Młodość jak wspominamy powyżej to znacząco zaznaczający się luz. Dodatkowo koki bardzo odsłaniają naszą twarz, pokazując zmarszczki, a jak wiemy, zmarszczki postarzają.

Kok baleriny, czyli kolejny rodzaj koka perfekcyjnie ułożonego, który zabiera wszystkie włosy z naszej twarzy, eksponując przez to nasze zmarszczki. Młode dziewczyny z idealną twarzą nie powinny się go obawiać.

Czy krótkie włosy postarzają, czy odmładzają?

Naszym zdaniem krótkie włosy, takie odsłaniające zupełnie twarz, postarzają jeszcze bardziej.  Nasza leciwa twarz zostaje odsłonięta analogicznie do koków zabierających włosy z przodu twarzy. Krótkie włosy według nas powinny być domeną młodych, odważnych kobiet, których twarz jest gładka. Jeżeli jednak chcesz chwalić się swoimi zmarszczkami, bo uważasz, że dodają Ci powagi, to śmiało wybierz krótką fryzurę.  Przez krótkie włosy naprawdę rozumiemy krótkie włosy, a nie krótkie do ramion, czy krótkie, które wciąż otaczają naszą twarz.  O tych fryzurach napiszemy poniżej.

Czy włosy do ramion postarzają, czy odmładzają?

Tutaj wszystko zależy, jak te włosy do ramion są ścięte, jak upięte, jaki kolor zastosowałaś.  Dobrze ścięte średniej długości włosy do ramion nie postarzają.

Włosy do ramion najlepiej prezentują się, gdy są wycieniowane, to daje im luzu, dodaje im lekkości, a przez to wyglądamy świeżo i młodo.   Pamiętaj, że nie ma jednak tutaj znaczenia, czy włosy są proste, pokręcone, a może nawet faliste, taka długość włosów prawie zawsze odejmuje kilka lat.

Czy długie włosy postarzają, czy odmładzają?

Długie włosy kojarzą się z wolnością,  młodością i zmysłowością i grając emocjami, potrafią odmładzać kobietę. Nawet kulturowo kiedyś prawo do długiego warkocza miała tylko panna.

Optycznie bywa to różnie i najważniejsze, aby włosy były w znakomitej kondycji, bo wtedy wygląda się jak rusałka, włosy długie w złej kondycji od razu przyniosą skojarzenie ze starą wiedźmą.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu