Taki efekt push-up na Twoich włosach osiągniesz bez problemu w domu. Większość Polek jest nim zachwycona

redakcja | 14.04.2021 23:40

Każda z nas chce, aby jej fryzura była nieskazitelna mimo często cienkich włosów. Jak uzyskać efekt push-up? Co ciekawe wcale nie potrzeba godzinnego i bardzo żmudnego tapirowania.

Tapirowanie włosów, ilustracja do artykułu
Tapirowanie włosów, ilustracja do artykułu | simbiothy

Rzadkie i cienkie włosy to źródło kompleksów. Bo w końcu wszystkie chcemy bujnej i gęstej fryzury niczym z reklam. Zagęszczanie włosów to zabieg, na który nie każda z nas może sobie pozwolić. Zatem co zrobić, aby nasze włosy nie traciły na objętości? Na pewno nie zgadzaj się u fryzjera na takie fryzury, jak we wskazanym artykule, a zainteresuj się efektem push-up. 

Potrzebne są pewne kosmetyki

Zacząć należy od dobrania odpowiednich kosmetyków do naszych włosów. Szampon i odżywka do włosów słabych i cienkich powinny stać na Twojej półce. Już przy myciu i odżywieniu włosów dostarczasz im witamin, które sprawią, że Twoja fryzura będzie bardziej zagęszczona. Kup również lakier bądź piankę z efektem push-up, będą niezastąpione przy codziennym układaniu fryzur. W drogeriach znajdziesz również ampułki do włosów! Są świetne i poprawiają kondycje włosów. Takie ampułki sprawiają, że fryzura jest gęsta, a docelowo same włosy stają się gęstsze.Na pewno przyda się też suchy szampon. Nie dość, że zmatowi włosy, to uniesie je od nasady. Podobny efekt uzyskać można dzięki pudrom.

Odpowiednie suszenie

Suszenie włosów to dość prosta czynność, ale jeżeli zależy nam na efekcie push-up najlepiej zaopatrzyć się w suszarkę z dyfuzorem. Dlaczego? Pomoże ona unieść włosy od nasady bez konieczności dłuższego suszenia. Wspomagaj się też okrągłą szczotką przy suszeniu. Efekt murowany.Poza tym warto pamiętać, aby suszyć włosy głowa w dół. Taka metoda suszenia to efekt objętości bez zbędnych zabiegów mechanicznych.

Czy potrzebny jest tapir?

Stare i dobre tapirowanie nigdy nie wychodzi z mody. Metoda, co prawda, dla cierpliwych, ale efekt zwiększonej objętości murowany na kilka godzin. Ale uwaga! Tapirować należy włosy bardzo rzadko! Bo choć efekt jest świetny, to tapirowanie niszczy i w efekcie osłabia włosy.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu