Wybierz z nami najlepsze modele espadryli na lato

Espadryle to najlepsze buty na lato

redakcja | 10.01.2022 15:04
Espadryle damskie
Espadryle damskie | depositphotos.com | autor paulasierra

Z tytułem tego artykułu ciężko polemizować. Chociaż dyskurs w świecie mody na temat najlepszego obuwia na lato trwa od lat i do walki stają sandały, mokasyny czy trampki to my będziemy Was przekonywać do espadryl i od razu stawiam tezę, że espadryle to najlepsze buty na lato 2020. Espadryle są idealnym kompromisem pomiędzy obuwiem całkowicie zakrytym a odkrytymi sandałami. Ale gdzie jest ten kompromis? Zakrywają całą stopę, a są przewiewne prawie jak sandały. 

Czarne Espadryle Misophila
Czarne Espadryle Misophila
Czerwone Espadryle Lisine
Czerwone Espadryle Lisine
Jasnobeżowe Sandały Genilyn
Jasnobeżowe Sandały Genilyn
Jasnoszare Espadryle Muiress
Jasnoszare Espadryle Muiress

I chociaż polecamy Wam espadryle na lato 2020 to należy pamiętać, że to nie jest jakiś kaprys mody, który pojawił się teraz. Espadryle mają historię sięgającą kilku tysięcy lat. Dla tych, co nie wiedzą,  co to są espadryle można scharakteryzować je w kilu zdaniach. Czynimy to dla Was poniżej.

Co to są espadryle i skąd pochodzą?

Espadryle to obuwie pochodzące z Hiszpanii, których podeszwa zrobiona jest ze sznurka, a dokładnie wykonana jest z charakterystycznej plecionki ze sznurka. Włókna podeszwy tradycyjne wykonane są z juty lub z plecionej trawy. Tradycyjnie podeszwy tkane są ręcznie, a osoba zajmująca się pleceniem takich podeszwy nazywa się alpargatero. Góra buta, czyli cholewka, wykonana jest z materiału, najczęściej i tradycyjnie, jest to płótno lniane lub bawełniane.

Współczesne modne espadryle

Obecnie oprócz tradycyjnych modeli można znaleźć wiele wariacji na temat espadryli. Damskie espadryle występują z podeszwą w formie koturny. Podeszwa obecnych espadryli często podklejana jest w całości lub w części gumą. Cholewka współczesnych espadryli często jest z egzotycznego, jak na nie, materiału jakim jest na przykład skóra.

U wielu markowych producentów można zaobserwować wsuwaną formę espadryli sznurowanymi espadrylami. Wszystkie damskie espadryle oraz męskie espadryle znajdziesz pod podlinkowanymi adresami, a najmodniejsze damskie rodzaje espadryli na lato 2020 wrzucamy poniżej. Mamy nadzieję, że znajdziesz ukochane modele dla siebie na to lato.

Damskie espadryle na koturnie

Do Polski według nas w ostatnich latach przebojem weszły właśnie modele damskich espadryli na koturnie. Przeglądaj wybrane markowe modele ciekawych espadryli na koturnie. 

Damskie espadryle podbijane gumą 

Dla wszystkich niemogących się przyzwyczaić do chodzenia tylko na jucie albo dla osób chcących chodzić w espadrylach również w lekki letni deszcze polecamy modele podklejone gumą. Guma przedłuża oczywiście też trwałość względem modeli z samym sznurkiem.

Damskie espadryle ze skóry 

A poniżej na koniec tego artykułu przedstawiamy jedną ze współczesnych wariacji na temat damskich espadryli, o których już powyżej wspominaliśmy, espadryle ze skórzaną cholewą. Do Ciebie zostawiamy decyzję czy nadają się na lato. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu