Czy warto samodzielnie obcinać włosy?

redakcja | 10.01.2022 15:20

Chcąc zaoszczędzić trochę pieniędzy albo oszczędzić po prostu trochę czasu, możesz nabrać ochoty na samodzielne podcięcie włosów. Wiele kobiet tak właśnie postępuje. Niektóre z nich widują salon fryzjerski maksymalnie raz na kilka lat, bo na ogół po prostu same podcinają sobie włosy, korzystając tutaj z różnych filmików instruktażowych czy poradników, których w Internecie jest po prostu całe mnóstwo. A skoro wszyscy to robią, chyba nie może być w tym niczego szczególnie trudnego?

Czesząca się kobieta, ilustracja do artykułu o samodzielnym obcinaniu włosów
Czesząca się kobieta, ilustracja do artykułu o samodzielnym obcinaniu włosów | autor zdjęcia kiraliffe

Samodzielne przycinanie włosów jest możliwe, ale zastanów się dwa razy nad tym, czy rzeczywiście warto się go podejmować. Bo z tym akurat bywa różnie.

Jaka technika strzyżenia?

Technika strzyżenia ma oczywiście największy wpływ na jego końcowy efekt. W przypadku gdy zależy ci jednak na podcięciu samych końcówek, a do tego w przeszłości zdarzało ci się obcinać włosy koleżanek czy siostry, z opanowaniem tej prawidłowej techniki cięcia nie powinnaś mieć większych problemów. Nie rób jednak niczego "na oko". Zanim przejdzie się do praktyki, trzeba mieć pewne podstawy teoretyczne. Źródłem informacji stanie się dla ciebie oczywiście Internet. To w nim powinnaś poszukać poradników dotyczących prawidłowego podcinania włosów w domu.

Dlaczego warto w salonie fryzjerskim?

Różnicę robi jednak to, że salon fryzjerski jest miejscem odpowiednio przygotowanym do przycinania włosów, podczas gdy ty w swoim domu dysponujesz pewnie jedynie zwykłym grzebieniem i starymi nożyczkami, ewentualnie jakimiś klipsami przeznaczonymi do wydzielania i przytrzymywania włosów. A o ile stary grzebień czy szczotka nie powinny zrobić ci większej krzywdy, tak już z nożyczkami może być bardzo różnie. Te "zwykłe" czy nawet kupione w drogerii zazwyczaj są bowiem za mało ostre. Przez to szarpią włosy i momentalnie prowadzą do ich rozdwajania się. Pasma przycięte takimi nożyczkami nigdy nie będą wyglądać dobrze.

Mimo wszystko najlepiej by więc było, gdyby to fryzjer za każdym razem zajmował się przycinaniem twoich włosów. Nie żałuj na niego ani czasu, ani pieniędzy. Dobrze przycięte włosy to podstawa każdej atrakcyjnej fryzury.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu